Tip týdne: 3×

Tři filmy propojené tématem, myšlenkou, osobností tvůrce, žánrem nebo jen vkusem dramaturgů karlovarského filmového festivalu. Třikrát je dynamická kolekce, která se rozrůstá každý týden o novou trojici filmů, a coby nevysychající inspiraci se ji vyplatí navštěvovat pravidelně.

3× Zdeněk Liška

Středověká balada, sci-fi a crazy komedie. Tři filmy z neuvěřitelně pestré filmografie autora hudebních motivů, jež si pamatují celé generace a vizionářského průkopníka sound-designu, užití samplů a elektronického zvuku.

3× o včelách a lidech

O křehkém vztahu lidí ke včelám, bez kterých se příroda neobejde, ve formě filmové básně Miroslava Janka, v překvapivě vtipném, něžném i drsném makedonském dokumentu a v epické sáze Juraje Jakubiska.

3× rok na vsi

Příroda se probouzí, jaro láká k výletu na venkov. S Miroslavem Krobotem se vydáme do Hanušovic, s Grímurem Hákonarsonem do zapadlé vísky na severu Islandu a s Viktorem Kossakovskym na farmu kdesi na severu.

3× sex

Dva muži, dvě ženy a fotoaparát, milostný trojúhelník ve spárech drogy jménem láska a jeptišky, fascinované zázraky různých forem. Souvislosti lásky, sexu a vášně v neobvykle intimních perspektivách.

3× František Vláčil méně známý

Historická balada, kterou započal své obracení k dávné minulosti, nevšední a vizuálně úchvatný instruktážní snímek z dob působení v Československém armádním filmu a herecké cameo v oblíbené komedii.

3× zvláštní schopnosti

Partička iluzionistů má zvláštní talent pro bravurní provedení bankovních loupeží, Saxana ovládá kouzla, ačkoli někdy s pomocí lexikonu, a syrský uprchlík Aryan dokonce zvítězil nad gravitací a létá.

3× povolání: učitel*ka

Inspirativní francouzský dokument ze současné jednotřídky, jízlivá satira, v níž se ukáže, že problém nejsou děti, ale rodiče, a křehké drama o lásce, míjení a odpouštění. Vítejte ve světě učitelů.

3× o holocaustu

27. ledna si připomínáme 79. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora Osvětim-Březinka, místa spjatého s hrůznou tragédií novodobých dějin, na kterou nesmíme nikdy zapomenout.

3× točíme film

Maggie Cheung hraje sama sebe ve filmu o natáčení remaku upírské klasiky, čtveřice českých herců hraje také sama sebe ve snaze o koprodukční film a Penélope Cruz má za cíl nejlepší film všech dob.

3× Jaroslav Kučera

Jaroslav Kučera (1929-1991) je podepsán pod řadou osobitých a vizuálně promyšlených děl nejprve v černobílé škále a posléze v barvě. Tři pozvání k bližšímu seznámení se zásadní osobností československého filmu.