Často kladené dotazy

Co je KVIFF.TV?
Filmová platforma s bohatou knihovnu více než 500 filmů, vybraných dramaturgickým týmem karlovarského festivalu ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. Kromě filmů samotných zde najdete také množství bonusových materiálů a původních pořadů. V období festivalu se pak KVIFF.TV stává oficiální festivalovou televizí, která zprostředkovává veškeré dění, živě přenáší stěžejní události, informuje o novinkách a divákům dodává další původní videoobsah.
Jaký typ obsahu na KVIFF.TV najdu?
Tým karlovarského festivalu pro vás pečlivě vybírá kvalitní filmy z české i světové distribuce. V knihovně najdete filmové novinky, stejně jako filmy prověřené časem, své zastoupení tu mají významní filmaři, ale i začínající tvůrci. Abyste se na KVIFF.TV a ve světě filmu orientovali co nejlépe, sestavujeme filmy do tematických kolekcí. Kromě filmů si můžete vybrat z pestré nabídky originálních pořadů a bonusových materiálů, které vám jsou dostupné zcela zdarma.
Jak se liší a kolik stojí předplatné a zakoupení filmu k přehrání a ke stažení?
Služby se liší jak v ceně, tak i způsobu přehrání. Pokud vás zaujalo více filmů, doporučujeme zakoupit měsíční (160 Kč/měsíc), nebo roční (1700 Kč/rok) předplatné, se kterým získáte neomezený počet přehrání téměř celého filmového katalogu. V tomto výhodném předplatném sice nemusí být k dispozici úplně všechny žhavé novinky, na ty máte ovšem jako předplatitel slevu pro přímý nákup (od 55 Kč / film). O pravidelné obnovení předplatného se postaráme za vás. Pokud byste si předplatné nepřáli dále využívat, můžete jej ukončit ve vašem osobním profilu. Pro rychlé zhlédnutí jednoho konkrétního filmu, doporučujeme zakoupení k přehrání přímo v prohlížeči (obvykle za 80 Kč/film), na přehrání budete mít 7 dnů. Pokud chcete film vlastnit napořád a bez jakýchkoliv omezení, kupte si ho ke stažení ve formátu MP4 (obvykle za 150 Kč/film).
Jaké filmy mohu vidět v rámci předplatného?
Pro předplatitele se snažíme zpřístupnit maximální množství filmů z našeho katalogu. Vzhledem k různorodým dodavatelům a licenčním podmínkám však není možné zařazovat všechny novinky okamžitě; občas je třeba na daný film pár měsíců od online premiéry počkat. Vždy je ovšem možné jej zakoupit pro přehrání, nebo stažení. Filmy dostupné pro předplatitele si prohlédněte zde.
V jakém jazyce jsou filmy?
Většina filmů je ve svém původním znění opatřena titulky v českém jazyce od předních českých překladatelů. Část filmového katalogu obsahuje vypínatelné externí titulky, ostatní obsahují titulky přímo v obraze, které nelze vypnout. V případě dětských či rodinných filmů nabízíme i variantu s českým dabingem, aby si film mohli užít i nejmenší diváci.
Chci darovat film nebo předplatné někomu jinému. Jak na to? 
Pomocí tlačítka Darovat film (v detailu daného filmu), popř. Darovat předplatné (na úvodní stránce) a následném zaplacení vybrané služby vám do e-mailu přijde voucher, který můžete obdarovanému člověku předat e-mailem nebo vytištěným voucherem. Obdarovaný pak už jen zadá do systému kód z voucheru a vybraná služba se mu aktivuje. Platnost služby, kterou voucher zpřístupňuje, se počítá od data aktivace obdarovaným, přičemž pro aktivaci služby není žádné časové omezení. Předplatné aktivované pomocí voucheru se automaticky neprodlužuje. Dejte si také pozor na to, abyste kód nedopatřením nezadali sami do vašeho účtu – v takovém případě už nebude pro obdarovaného fungovat, neboť se aktivuje jednorázově.
Obdržel jsem dárkový voucher kód. Jak ho využiji?
Obdržený voucher kód Vám odemkne vybraný film pro přehrání či stažení, předplatné nebo slevu. Kód se aplikuje jednorázově pomocí tlačítka Použít voucher, případně v uživatelském profilu. Pro využití voucheru je třeba mít u nás registrovaný účet a před vložením kódu být přihlášen. Po vložení voucheru do systému se Vám služba aktivuje.
Jak zruším předplatné?
Pokud se zaregistrujete a zaplatíte si předplatné, bude se vám měsíčně či ročně automaticky obnovovat. V momentě, kdy se rozhodnete předplatné zrušit, stačí jen ve vašem osobním profilu deaktivovat funkci Automaticky obnovovat.
Jaké jsou minimální technické požadavky pro bezproblémové užívání KVIFF.TV?
Pro hladký chod KVIFF.TV je potřeba mít co nejnovější verzi webového prohlížeče (ideálně Google Chrome, Firefox nebo Safari) a stabilní a rychlé internetové připojení. Můžete si zdarma zkusit přehrát jakýkoliv trailer nebo pořad, pokud bude přehrávání plynulé, vaše připojení je dostatečné a filmovým zážitkům nic nebrání. Při pomalejším připojení můžete manuálně snížit kvalitu přímo ve videopřehrávači.
V jakém formátu jsou stažené filmy?
Filmy dodáváme ve formátu MP4 (h264) s variabilním bitrate průměrně okolo 4 Mbps. Na výběr máte dvě kvality – 1920 (FullHD) nebo 1280 (HD) horizontálních bodů. Zvuk je ve stereu, vícekanálové audio kvůli kompatibilitě nepodporujeme. U většiny filmů je potřeba ještě stáhnout titulky ve formátu SRT. Pro přehrávání filmů doporučujeme např. přehráváč VLC. Stahování do mobilů, televizí a jiných zařízení než PC nedoporučujeme a nepodporujeme.
Jak si pustím film na televizi?
Pro pohodlnější sledování jsme vyvinuli aplikaci pro chytré televize Samsung (rok výroby 2018 a novější), LG (2018 a novější) a zařízení se systémem Android. Pokud máte starší chytrou TV, můžete KVIFF.TV vyzkoušet přímo v integrovaném webovém prohlížeči, do kterého se přihlásíte pod svým účtem. Tento postup ale nedokážeme garantovat pro všechny televize, jelikož záleží na mnoha technických parametrech daného výrobce. Pokud si nejste jistí, jestli má vaše TV dostatečný výkon, zkuste si zdarma přehrát trailer filmu nebo libovolnou epizodu z původních pořadů KVIFF Originals.
Můžu na filmy koukat i mimo Česko?
KVIFF.TV je primárně určena pro diváky z České republiky a Slovenska. Pro jiná teritoria nejsou k dispozici potřebné licence, filmy proto není možné sledovat ani stahovat ze zahraničí. Pokud se však chystáte na dovolenou či pracovní cestu a zaregistrujete se ještě v ČR, tak vám katalog filmů zpřístupníme i v zahraničí.
Jsem provozovatel kulturního zařízení. Můžu zakoupený film promítnout veřejně?
Naše licence jsou omezeny pouze na domácí sledování (home video). Není problém na zakoupený film koukat s rodinou, partnerem nebo přáteli. Není už ovšem možné provozovat veřejnou projekci, např. v kavárně, v hospodě nebo formou letního kina. Pokud máte zájem o projekci pro veřejnost, napište nám na e-mail hello@kviff.tv a my vás nasměrujeme na daného distributora, který vám nabídne možnost projekci uspořádat legálně za licenční poplatek.
Jak nakládáte s mými osobními údaji?
Vaše data jsou u nás v bezpečí. Zpracováváme pouze to nejnutnější (jméno, příjmení, e-mail, historie nákupu) a po nezbytně dlouhou dobu, abychom Vám mohli nabízet co nejkvalitnější služby a servis. Přečtěte si naše zásady zpracování osobních údajů a Obchodní podmínky.
Co je ARTS ID?
Vyvinuli jsme nový a bezpečnější způsob přihlášení, který vám umožní využívat nejen KVIFF.TV, ale i další služby spojené s karlovarským festivalem a všemi aktivitami KVIFF Group. Díky ARTS ID získáte přístup do mobilní aplikace karlovarského festivalu Vodafone KVIFF Guide, ale i do svého profilu na webu www.kviff.com s možností sestavovat si program na festivalu v nástroji Můj program.
Mám původní aplikaci KVIFF.TV, bude s novou verzí platformy kompatibilní?
Novou podobu platformy jsme vyvíjeli ve spolupráci s jinou společností, vznikl tak zcela nový produkt a loňská aplikace už nadále funkční není. Platforma KVIFF.TV je ale plně responzivní, bez problému ji tedy můžete sledovat i na svém telefonu. Z prohlížeče navíc můžete přidat zástupce přímo na plochu ve vašem mobilním zařízení, abyste se k filmovému obsahu dostali co nejpohodlněji.
Něco mi nefunguje, na koho se můžu obrátit?
V případě technických problémů se obracejte na naši e-mailovou podporu hello@kviff.tv. Do textu e-mailu uveďte váš problém, verzi operačního systému, webového prohlížeče a název filmu.