Lanthimos a Návštěvníci na Špicberkách

Lanthimos a Návštěvníci na Špicberkách

23. 11. 2023

Dneska to bude...

...o zimě, která ovládla krajinu (Špicberky v Návštěvnících) a partnerské a rodinné vztahy (Nejhorší člověk na světě a Špičák). A taky o třech nejknírkatějších mužských kníračích ve filmovém světě (3× muž s knírkem). Dneska to zkrátka bude o listopadu se všemi jeho podobami. Světlo na konci tohoto tunelového měsíce je počínající advent. A my vám při té příležitosti nabízíme ten nejlepší dárek pro vás a vaše blízké k Vánocům – předplatné KVIFF.TV. 

Chci (si) darovat KVIFF.TV

 


Výsadek na Špicberkách

V prvním místě, kam dnes zavítáme, dneska nevyšlo slunce. A nevyjde ani v prosinci a v lednu. Právě Špicberky si za svůj dvouletý dočasný domov vybrala antropoložka Zdena, která sem přesunula nejen sebe, ale i manžela a tři syny. Jak dopadne její antropologický výzkum o vlivu globalizace na lidi v nejsevernějším městě světa? Budou s nimi místní lidé mluvit, nebo si budou myslet, že tihle Návštěvníci se svými first world problems privilegovaných spadli z višně? Zvládne výsadek na sever její rodina? A jak vypadá příroda v opravdovém ledovém království? To vše v novém českém dokumentu.

Návštěvníci

 


Kdo jsem a kam patřím?

V Norsku ještě zůstaneme. S třicátnicí Julií a jejím zmatkem v hlavě. Miluje toho nebo onoho? A chce od života to nebo ono nebo co vlastně? A proč se cítí jako Nejhorší člověk na světě, když žije v době nekonečných možností? Skvělá představitelka hlavní role Renate Reinsve si z Cannes za svou roli odnesla cenu za nejlepší herečku a režisér Joachim Trier si za film vysloužil hned dvě nominace na Oscara. A my tenhle skvělý film nově odemykáme pro předplatitele.

Nejhorší člověk na světě

 


Tři knírači jak lusk

Ano, k listopadu patří Movember. Do našeho týdenního tipu Třikrát jsme si z něj vypůjčili jen kníratý vnější rys (prevenci rakoviny varlat a prostaty za ně totiž nikdo druhý neudělá). Mysleli jste si, že platí rovnice filmový knír = padouch? Přesvědčíme vás o opaku. Naši knírači jsou totiž na straně zákona. Takže: Chcete si užít knírkatého Mela Gibsona coby suspendovaného policejního veterána, který vezme spravedlnost do vlastních rukou? Pusťte si Na špatné straně. Zajímá vás Gael García Bernal jako policista pronásledující perzekvovaného senátora a básníka Pabla Nerudu? Koukněte na film Neruda. A do třetice soudce jdoucí nemilosrdně po krku členům mafiánské organizace Cosa Nostra ve filmu První zrádce.

3× muž s knírkem