Tip týdne: 3×

Tři filmy propojené tématem, myšlenkou, osobností tvůrce, žánrem nebo jen vkusem dramaturgů karlovarského filmového festivalu. Třikrát je dynamická kolekce, která se rozrůstá každý týden o novou trojici filmů, a coby nevysychající inspiraci se ji vyplatí navštěvovat pravidelně.

3× Jan Švankmajer

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Janu Švankmajerovi a báli jste se optat, se můžete dozvědět ve dvou dokumentárních snímcích a posledním hraném filmu tohoto legendárního tvůrce.

3× s nejlepšími úmysly

Citliví, lidští, bezelstní a laskaví, takoví jsou naši hrdinové, jejichž dobrosrdečnost si okolní svět plete s hloupostí. Prostá radost ze života naštěstí přináší jeden zásadní benefit a tím je štěstí.

3× Praha

Praha, až k ránu se chodí spát… Jak dokládá sonda nočního života metropole z roku 1969, druhá z konce divokých devadesátek a třetí, současná, nabízející třeba pohled na námluvy roháče obecného v noční restauraci.

3× není štěstí jako štěstí

Chvíle štěstí při milostném vzplanutí v místě, kde se za lásku platí, trocha štěstí uprostřed industriálního zapadákova a štěstí umocněné na druhou díky nové lásce již zamilovaného truhláře.

3× v soudní síni

O vině, trestu a svědcích podle Jana Kadára a Elmara Klose, Cédrica Kahna a Justine Triet.

3× dokupátrání

Směs dokumentu, detektivky a špionážního thrilleru o letecké nehodě či atentátu na generálního tajemníka OSN. Prazvláštní dvojportrét vztahu zloděje a jeho oběti. A konečně dojemné pátrání po původu tajuplného písničkáře.

3× beránci

Stáda a zase stáda a nad nimi bdící rozkmotření bratři, které pojí jen láska k ovcím. Prapodivné jehně se zrodilo ve znepokojivé hororové básni. A nakonec nejslavnější animovaný beránek, tentokrát na intergalaktické misi.

3× Zdeněk Liška

Středověká balada, sci-fi a crazy komedie. Tři filmy z neuvěřitelně pestré filmografie autora hudebních motivů, jež si pamatují celé generace a vizionářského průkopníka sound-designu, užití samplů a elektronického zvuku.

3× o včelách a lidech

O křehkém vztahu lidí ke včelám, bez kterých se příroda neobejde, ve formě filmové básně Miroslava Janka, v překvapivě vtipném, něžném i drsném makedonském dokumentu a v epické sáze Juraje Jakubiska.

3× rok na vsi

Příroda se probouzí, jaro láká k výletu na venkov. S Miroslavem Krobotem se vydáme do Hanušovic, s Grímurem Hákonarsonem do zapadlé vísky na severu Islandu a s Viktorem Kossakovskym na farmu kdesi na severu.