Třikrát

Tři filmy propojené tématem, myšlenkou, osobností tvůrce, žánrem nebo jen vkusem dramaturgů karlovarského filmového festivalu. Třikrát je dynamická kolekce, která se rozrůstá každý týden o novou trojici filmů a coby nevysychající inspiraci se ji vyplatí navštěvovat pravidelně.

3× makáme na tom

Před rokem touto dobou jsme pro vás s vervou a nadšením chystali spuštění KVIFF.TV. Podobně jako hrdinové těchto tří filmů, kteří se pustili do realizace svých snů.

3× vítěz z Cannes

Nejvyšším oceněním v Cannes je Zlatá palma udělovaná za nejlepší film. Zpestřete si čekání na letošního vítěze se třemi filmy, jež se honosí touto prestižní cenou z minulých let.

3× den matek

Být matkou není vždy snadné, tři pohledy na maminky, mateřskou lásku a mateřské starosti v režii Pedra Almodóvara, Alice Winocour a Seana Bakera.

3× muž v hlavní roli

Filmy, jejichž věhlas je spojen s výjimečnými hereckými výkony hlavních mužských postav; Michael Fassbender, Mads Mikkelsen a Michal Kern v životních rolích.

3× Michaela Pavlátová

Průřez tvorbou výtvarnice, animátorky a režisérky, jež je jednou z nejvýraznějších postav současné české kinematografie.

3× když se rodí hvězdy

Filmy, které dosud neokoukané tváře začínajících herců vyslaly na cestu k hvězdnému cíli. Podívejte se, jaké filmy odstartovaly kariéry Emily Watson, Pavla Lišky a Florence Pugh.

3× s Arim Asterem

Do kin právě míří nový film jednoho z nejsledovanějších režisérů současnosti. Pojďme si připomenout jeho celovečerní debut a dva z filmů, jež řadí mezi svoje inspirace.

3× Velikonoce

Duchovní proměna napraveného hříšníka, kristovsky bezelstný mladík na italském venkově a spirituální pátrání po okolnostech božího doteku.

3× Apríl

Užijte si Apríl s partičkou intelektuálů provokující hrou na idioty, Bohem, který rozesílá všem SMS s datem jejich smrti a trojící zedníků, když podpálí při hře na smetánku ubrus v lepší restauraci.

3× ve světě sportu

Portrét Zlatého chlapce Diega Maradony, sportovní drama o toxických vztazích a adrenalinem nabitý příběh odvěkých rivalů za volantem Formule 1, vítejte ve světě sportu.